10 типових помилок клієнтів на фотосесії

10 типових помилок на фотосесії

Думаєте, що фотосет – це лише розважальна прогулянка? Якщо все заздалегідь підготовлено й узгоджено, то так. Але життя повне несподіванок, і кожному фотографу може попастися клієнт із «сюрпризом». Саме про таких поговоримо сьогодні. Звичайно, ми впевнені, що це зовсім не ви та не ваші друзі. Просто із власного досвіду та досвіду знайомих фотографів хочемо розповісти, які помилки герої зйомок здійснюють найчастіше. Повторювати їх ні в якому разі не варто. Інакше фотосесію навіть у найдосвідченішого майстра можна безнадійно зіпсувати.

 

«А можна, я подружку з собою візьму?»

Ага, і бабусю приводьте, і троюрідну тітоньку Клавдію Матвіївну. Якщо домовилися на індивідуальну фотосесію, то вона такою й повинна бути. Love Story – пара. А коли приходить натовп уболівальників та ще й починає давати цінні вказівки, якість роботи може постраждати. Так що не бійтеся нічого й вирушайте на фотосет на самоті (або заздалегідь визначеним колективом). Фотограф не вовк, він вас не з’їсть.

 

«Всю ніч не спала, хвилювалася»

Привести себе в порядок і прийти в гарному настрої – обов’язкові пункти плану перед фотосесією. А пом’ятий вигляд і заспані червоні очі – не найкращий варіант. Зустріч завжди можна перенести! Якщо не впевнені, що будете готові на 9 ранку, то одразу домовляйтеся на більш пізній час.

 

«TFP-фотосесія – це безкоштовно»

Безкоштовно – лише сир у мишоловці. А TFP – це зйомка «Time for print»: знімки вам дістануться в обмін на витрачений вами час. Готуйтеся до того, що «за безкоштовно» доведеться гарненько попрацювати моделлю на загальний результат. Тобто виконувати вказівки фотографа або помізкувати над спільною ідеєю. Можливо, і з реквізитом допомогти – витрати при цьому діляться навпіл.

 

«Я в образі Мадонни, швидше йдемо на фотопрогулянку!»

Упс, забули попередити, що одягнетесь, як ексцентрична поп-співачка, яка раптом вирішила прогулятися набережною Дніпра? Невідповідність місця й образу – популярна помилка. Вибирайте одяг, тільки порадившись з фотографом. Те саме стосується й макіяжу.

 

«Мій гардероб у валізі»

Звичайно, приємно, що фотографу довіряють, як стилісту, візажисту й перукарю. І можливо, хтось цією справою й захоплюється. Але здебільшого фотографи – це просто фотографи, і розбір валіз з вашими нескінченними нарядами – не їхня справа. Про те, що ви візьмете із собою декілька луків, можна домовитися. Зрештою, сфотографуйте або опишіть те, що хочете надіти, – нехай фотограф порадить заздалегідь. Але нести на фотосет все, від шуби до купальника, – це явна трата часу.

 

«Всі в горох, а я – у смужку»

Ще одна розповсюджена помилка. Якщо намічається Love Story, сімейна зйомка або похід до фотографа з друзями, то обговоріть, у якій кольоровій гамі та в якому стилі буде ваш одяг. Зовсім однаково, як натовп подружок нареченої на весіллі, – це дійсно перебір. Але загальна лінія повинна бути. Бо пара: він у шортах, а вона в коктейльній сукні – це несмак.

 

«Як мені встати, щоб добре вийти на фото?»

Будьте природні, головне – ваш душевний комфорт. Якщо буде потрібно, фотограф підкаже, що робити, і допоможе із позуванням. Якщо вам незручно, не соромтеся про це сказати. Це краще, ніж потім отримувати знімки з неприродними позами й нещирим виразом обличчя.

 

«Я прямо як Анджеліна Джолі, правда?»

Ні, неправда. Ви – це ви! Ви набагато краща! І не потрібно копіювати її в кадрі. Надивитися модних журналів і намагатися бути схожою на голлівудську зірку – завдання не з легких. Результат тільки розсмішить і вас, і фотографа. Повертаємося до попереднього пункту та поводимося природньо.

 

«А можна всі фото побачити?»

Фотограф зробив свою «чорну справу» і вибрав не ті знімки. Адже фотографував щось більше, ви ж самі бачили! Значить, треба вимагати вихідні файли. Все-все, щоб жодного не приховав! А ви вже там самі знайдете той шикарний дубль, де вуха не відстовбурчені. Так ось навряд чи головна мета фотографа – зіпсувати вам настрій і спотворити на знімках. Приводів не довіряти немає. Якщо він вибрав 30 фото, значить, вони і є най-най.

 

«Фото вже готові? Одну на аватарку надішлете?»

Фінальний акорд. Нетерпіння зрозуміло, але про терміни теж можна домовитися заздалегідь. А писати наступного дня о 7 ранку й потім щовечора контрольні повідомлення: «Ви про мене не забули?» Ех … Ловіть одне фото на аватарку…

 

На щастя, мусимо зазначити, що випадки з цього рейтингу зустрічаються все рідше. Щиро радіємо цьому та сподіваємося, що скоро ці помилки взагалі стануть історією.