Як підготувати дитину до сімейної або дитячої фотосесії

Ви замовили сімейну фотосесію й не можете дочекатися, коли у вас з’являться нові чудові фотографії, на яких ваші дітки посміхаються та дивляться в камеру! Потім ви починаєте переживати. А раптом у день фотосесії в дитини не буде настрою? А якщо діти не будуть слухатися й постануть перед фотографом не в найкращому образі? А може статися, що діти відмовляться співпрацювати з ним?

Будьте впевнені, що ці побоювання виникають не тільки у вас. Насправді, професійний фотограф повністю готовий до того, що у ваших дітей можливі моменти непослуху на зйомці. Маленькі дітки зазвичай не усвідомлюють цінність професійних фотографій, і тому їм може бути важко зрозуміти, чому вони повинні брати участь у фотосесії.

Тим не менш, ми знаємо, що ви хочете бути впевненими в тому, що фотосесія пройде чудово, і ви будете задоволені результатом. У цій статті ми поділимося порадами щодо підготовки діток до фотосесії. Сподіваємося, це допоможе вам відчути себе впевнено й добре підготуватися до відмінної сімейної або дитячої фотосесії.

 

Підготовка немовлят і малюків до фотосесії

Найважливіше для мам немовлят і малюків – переконатися, що діти не голодні й добре відпочили перед зйомкою. Варто взяти до уваги звичайний розпорядок дня вашої дитини. Планування фотосесії на звичний час денного сну однозначно не найкраща ідея.

Якщо ви турбуєтеся про те, що ваша дитина зголодніє або захоче пити під час фотосесії, принесіть із собою напої та перекус. Якщо ви бачите, що вашій дитині потрібна перерва, просто запитайте фотографа, чи можна зробити паузу, у цьому немає нічого страшного.

 

Підготовка дітей старшого віку до сімейної фотосесії

Якщо у вас діти старшого віку, ми рекомендуємо заздалегідь попрацювати, щоб зробити фотосесію результативною. Поговоріть з ними про фотосесію в позитивному ключі за кілька днів до неї. Розкажіть про фотографа, покажіть профіль в Інстаграм, приклади інших сімейних або дитячих фотосесій. Повідомте їм, як довго буде тривати зйомка. А ще обговоріть, що вони хочуть взяти із собою. Можна пообіцяти який-небудь смачний сюрприз після фотосесії в якості заохочення. Нам доводилося спостерігати, як під час зйомки батьки нагадують своїм дітям сюрприз, який їх чекає)). І знаєте, це відмінний спосіб підняти їм настрій!

Обов’язково переконайтеся в тому, що ваші діти не голодні. Якщо зйомка збігається зі звичайним часом прийому їжі для них, ви можете запропонувати їм поїсти трохи раніше. Також непогано взяти із собою на фотосесію перекус (бутерброди, фрукти або печиво) і напої на випадок, якщо дитина зголодніє.

 

Підготовка дітей до фотосесії на природі

Якщо у вас запланована зйомка на відкритому повітрі, корисно приїхати трохи раніше, щоб ваші діти могли побігати, розслабитися та були в гарному настрої, коли почнеться фотосесія. Це позитивно налаштує їх і дасть можливість «випустити пар», а не відразу бігти на зустріч до свого фотографа.

Обов’язково враховуйте погодні умови при виборі одягу. Дитині має бути перш за все комфортно (не холодно й не жарко).

 

Підготовка дітей до фотосесії вдома

Коли фотосесія проходить удома, одне з найскладніших завдань для дитини – це утриматися від звичних домашніх ігор та занять. Перед зйомкою рекомендуємо прибрати все, що може відволікати дитину й не повинно потрапити в кадр. Це допоможе вашій дитині зосередитися на тому, що вона робить. Звичайно, можуть бути певні іграшки або предмети, які ви хотіли б бачити на фотографіях. Якщо це так, не проблема залишити їх.

 

Що робити, якщо ваша дитина вередує під час фотосесії

Цілком імовірно, що діти можуть капризувати під час зйомки. Впевнені, що досвідчені фотографи готові до такого повороту подій і не бачать в цьому нічого поганого. Так що не хвилюйтеся, дорогі батьки! Насправді, і в моменти пустощів ми зможемо багато чого зафіксувати.

Можливо, ви захочете втрутитися та спробувати заспокоїти свою дитину. Але іноді може бути корисніше навпаки вийти з поля зору. Без мами і тата діти часто бувають більш зосереджені, особливо при людях, яких вони не так добре знають!

Якщо ваша дитина ще зовсім маленька, їй може знадобитися трохи більше підтримки з вашого боку, щоб зосередитися. Тоді ви можете допомогти фотографу утримати увагу вашого малюка. Наприклад, заспівати улюблену пісню або дати фотографу одну з улюблених іграшок дитини.

 

Сімейна та дитяча фотосесія – це те, до чого батьки ставляться дуже уважно й трепетно. І звичайно, хочуть, щоб діти були в хорошому настрої та в найкращому вигляді. Для батьків цілком природно турбуватися про те, що діти можуть вередувати під час зйомки, і ми це прекрасно розуміємо. Сподіваємося, ця стаття вселила в вас впевненість у тому, що вам нема про що турбуватися. Фотографії зі справжніми емоціями завжди викликають посмішку й пробуджують спогади. Наше завдання – «зловити» ці емоції і зберегти іх.